Certifikáty a normy odpadových nádob: důležité jsou i pro vaši firmu

01. 03. 2018, 17:57

Výroba popelnic a kontejnerů probíhá pod přísným dohledem: i malá odchylka při produkci způsobí, že si s nádobou technika popelářského vozu neporadí. Aby k podobným situacím nedocházelo, řídí se výrobci odpadových nádob souborem norem. Pojďme se podívat na ty nejčastější.

Plastové popelnice a kontejnery v posledních letech ovládly ulice většiny českých měst a obcí. Při pozornějším pohledu ale zjistíte, že až na barvu a odlišný objem se od sebe nádoby významněji neliší. Jejich konstrukce odpovídá evropské normě EN 840. Pro tu je uzpůsobena drtivá většina českých svozových společností.

Samotná norma se dělí dle objemu nádoby:

Normování se týká i kovových nádob. Moderní kulaté popelnice se vyrábí podle normy DIN 6629, zastaralý typ s menší objemem je projektovaný dle DIN 6628-2.

Sídlo organizace ISO ve Švýcarsku

Organizace pro správu certifikátů a nejrůznějších norem sídlí ve švýcarské Ženevě. Zdroj: auditortraining.pwc.com.au

Certifikace jako důkaz kvality

Zatímco jednotlivé normy se zabývají dispozicemi nádob, certifikáty slouží jako doložité určité úrovně kvality při samotné výrobě.

ISO 9001 značí, že na na jednotlivé kroky výrobního procesu dohlíží pracovníci s certifikací managementu kvality. Výsledkem je např. popelnice, která během svozu nepraskne a vydrží mráz i vysoké teploty.

Naopak certifikát ISO 18001 udělují akreditované společnosti firmám, které splňují přísné požadavky na bezpečnost práce.

A konečně certifikát ISO 14001 dokládá, že výrobní proces nádoby je šetrný k životnímu prostředí.

Ptejte se na normy

Plánujete pořízení nové popelnice? Ještě předtím, než začnete zjišťovat, z jakého materiálu by měla být vyrobena (a jaký objem se pro vaši domácnost hodí), zavolejte na městský úřad.

Většina obcí a měst svým občanům odpadové nádoby za mírný poplatek pronajímá. Chcete raději svou vlastní popelnici? Technika českých svozových společností si rozumí s normováním typu EN 840 – výběrem odpadového nádoby vyrobené podle této normy nic nezkazíte.

Nejste si jisti, po které popelnici sáhnout? Nechte to na nás. Vaši situaci zhodnotíme a zdarma doporučíme nádoby, které vám uleví od odpadků. Ozvěte se nám!

 

POPTAT NEZÁVAZNOU KONZULTACI

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.
váš email:
jméno:
text:
X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).